logo

2019-10-27

27 października 2019 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się XXIV Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W tym roku bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie:

Łukasz Kondraciuk, Konrad Paluszek, Marek Skiba.

W zawodach wystartowało 45 trzyosobowych zespołów reprezentujących najlepsze uczelnie informatyczne w naszym kraju. Wśród nich znalazło się 7 zespołów z Wydziału MIM UW. Wszystkie drużyny spisały się znakomicie zajmując miejsca w pierwszej 12-tce. Drużyny zajęły następujące miejsca:

4. Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki

5. Konrad Czapliński, Piotr Nawrot, Wojciech Szymański

6. Jakub Boguta, Karol Kaszuba, Katarzyna Kowalska

8. Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka, Jan Tabaszewski

11. Janusz Partyka, Jakub Wasilewski, Tymoteusz Wiśniewski

12. Kacper Kluk, Przemysław Podleśny, Antoni Żewierżejew

Zwycięzcy rozwiązali aż 9 zadań (z 12-tu przygotowanych przez organizatorów). Tyle samo zadań rozwiązali wicemistrzowie z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zespoły z pozycji od 3-ciej do 11-tej rozwiązały po 7 zadań, natomiast zespół, który zajął 12-te miejsce rozwiązał 6 zadań.

Wszystkim uczestnikom należą się najwyższe słowa uznania i gratulacje. Podziękowania należy skierować także do wicemistrzów świata z roku 2018, Wojciecha Nadary, Marcina Smulewicza i Marka Sokołowskiego, którzy zajmują się przygotowaniami uczestników Wydziału do całego cyklu tegorocznych zawodów.

Dziękujemy również za wsparcie Władzom Wydziału oraz firmom: ATENDE I HUAWEI, którzy umożliwiają regularne i solidne przygotowania do zawodów oraz udział w nich w tak licznym zespole reprezentującym. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie: http://amppz.tcs.uj.edu.pl/.