logo

2017-05-24

24 maja 2017 r., w Rapid City w USA rozegrano zawody finałowe 41. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Wśród drużyn, które wystartowały bezsprzecznie najlepsza była drużyna z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski. To właśnie oni zdobyli wicemistrzostwo świata, oddając pole, w bardzo emocjonującej walce, tylko drużynie z Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga.

Zdobyty medal jest już drugim medalem tej drużyny, jednak tym razem złoty po zeszłorocznym srebrnym. Zwycięskiej drużynie należą się najwyższe słowa uznania za wiedzę, umiejętności i ogrom pracy włożony w przygotowania do zawodów. Odniesiony sukces jest nagrodą za ich zaangażowanie.

Nie mniejsze podziękowania należą się również doktorantom: Adamowi Karczmarzowi i Tomaszowi Kociumace, którzy w tym roku akademickim organizowali seminaria-treningi dla reprezentantów Wydziału.

Medal zdobyty w Rapid City dedykowany jest panu prof. Janowi Madeyowi, który w tym roku nie mógł bezpośrednio kibicować naszym medalistom.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: https://icpc.baylor.edu https://icpc.baylor.edu/worldfinals/results

 

Tegoroczne przygotowania do zawodów finałowych były wspierane przez sponsora reprezentacji UW - PKO Bank Polski.